7 Gündür Aranan 80 Yaşındaki Adamın Cansız Bedenin…

Edirne’de 7 gündür kayıp olan 80 yaşındaki adamın cansız bedeni sudan çıkartıldı.

Edirne’nin Yolüstü Köyü’nde Abdi Özer’in oğlu Nejat Özer, babasından haber alamayınca jandarmaya haber verdi.  

Özer, Tunca Nehri kıyısındaki babasına ait balıkçı teknesinin yerinde olmadığını belirtince bölgeye jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi. AFAD ekibi, aynı gün nehirde zodyak bot ve havadan da drone ile arama çalışması başlattı.

Arama çalışmalarına 80 yaşındaki adamın beslediği köpek de katıldı.

7 GÜNDÜR ARANIYORDU

Bölgeye Tekirdağ ve Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü’ne bağlı Su Altı Grup Amirliği’nde görevli ‘kurbağa adamlar’ sevk edildi. Çalışmalar, Özer’in Tunca Nehri’nde ağ kurduğu bölgelerde yoğunlaştırıldı. Kurbağa adamların su altında, AFAD ekiplerinin zodyak botla, köylülerin ise kendilerine ait kayıklarla yaptığı arama 7 gündür sürüyordu.

CANSIZ BEDENİ SUDAN ÇIKARILDI

Arama çalışmalarının yoğunluk kazandığı, Tunca Nehri’nin Avarız ve Değirmenyeni köyleri arasındaki bölgeden acı haber geldi. Ekiplerin cansız bedenine ulaştığı Abdi Özer, sudan çıkarıldı. Cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından otopsisi için Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı.

KÖPEĞİ EKİPLERİN YANINDAN BİR AN OLSUN AYRILMADI

Çalışmalar sırasında Özer’in her gün beslediği sokak köpeği de bölgede beklemişti. Ekiplerin yanından bir an olsun ayrılmayan köpek, gözünü sudan ayırmamıştı. Gelişmenin ardından köylüler köpeğe sahip çıkacaklarını açıklamış ve Yolüstü Köyü Muhtarı Ahmet Bolu köpeği sahiplenmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir