«
  1. Ana sayfa
  2. Finans
  3. Konut Kredisi Dosya Masrafları Ne Kadar

Konut Kredisi Dosya Masrafları Ne Kadar

Konut kredisi dosya masrafları ne kadar; bankalar krediler için faiz uygulamasının yanında işlem veya dosya masrafı adları altında ücretlerde almaktadır. Bu uygulama bazı dönemlerde bankalar tarafından kampanya yapılarak kaldırılıyor ama sonrasında geri geliyor. Bu senede bu uygulama hakkında henüz belirli bir kampanya söz konusu değildir. Böyle bir kampanya olduğunda sizleri bilgilendirmek için sitemizde bununla ilgili yazı yazacağımızdan şüpheniz olmasın. Konut kredisi çektiğinizde sizden dosya masrafı ve ekspertiz ücreti alınmakta bu yazımızda bununla ilgili konular bulunmaktadır.

Konut Kredisi Dosya Masrafları Ne Kadar ve Zorunlu Sigorta

Çekmiş olduğunuz kredinin türü ne olursa olsun banka size mutlaka ferdi kaza ya da hayat sigortası yapmaktadır. Bu uygulama önceki yıllarda tercihe göre yapılabilmekteyken şimdi ise kredi çekenlere kesinlikle yapılmakta. Bankadan bankaya göre değişen sigortaların ücretleri her sene artmaktadır ve bu miktar ne kadar kredi çektiğinize de bağlıdır. Bundan dolayı bankalardan güncel fiyatları almanız sizin için daha iyi olacaktır. 250 bin TL için yaklaşık olarak 5 bin TL hayat sigortası alınmaktadır. Vade ve çeken kişinin yaşı bu ücreti etkileyen diğer unsurlardandır. Bu parayı taksitlerinizle ödeyebilir ya da peşin olarak ödemeyi seçebilirsiniz.

Konut Kredisi Dosya Masrafları Ne Kadar

Tüketici hakem heyetlerine göre bu ad altında ücret alınması etik bulunmasa da bankalar kredi tahsis ücreti olarak bu paraları kredi verdikleri müşterilerinden almaktadır. Bankaların sizden aldığı dosya masrafı bir kez almakta ve bu parayı size vereceği paranın içinden kesmektedirler. Aldıkları dosya masraflar genellikle çektiğiniz kredi miktarına göre şekillenmekte ve çektiğiniz tutarın %0,5 oranından başlamaktadır. Yani çekeceğiniz kredi ne kadar yüksek olursa bu ücrette o kadar artacaktır. Örneğin 200 bin TL kredi çektiğinizde en düşük ödeyeceğiniz tutar 1000 TL’dir.

Ekspertiz Masrafları Ne Kadar

Konut Kredisi Dosya Masrafları Ne Kadar sorusunun yanında bu soruda sorulmalıdır bizce. Alacağınız ev sıfır ya da ikinci el olsun sizden ekspertiz ücreti alınacaktır. Bu tutarda bankadan bankaya değişirken, çekeceğiniz kredi tutarı da alınacak olan parayı etkilemektedir. 1000 TL’ye kadar hatta bundan daha fazla verebileceğiniz durumlar olabilir. Tabi zorunlu DASK sigortasını da bankalar aracılığıyla yapabilmektesiniz. Bu bütün giderleri size verilecek olan krediden kestirebilir ya da siz ödeyebilirsiniz size kalmıştır tamamen.

Daha fazla bilgi ve anlık kredi haberleri için https://24kredi.com/ sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *