«
  1. Ana sayfa
  2. Teknoloji
  3. Sony İle Yapay Zeka Odaklı Oyun Platformunda Önemli Gelişmeler

Sony İle Yapay Zeka Odaklı Oyun Platformunda Önemli Gelişmeler

Günümüzde birçok teknoloji yapay zekayı tamamen farklı amaçlar için kullanmaktadır. Şu anda, derin öğrenme yeteneğine sahip yapay zeka yapay zekanın önündedir. Bir YouTube içerik üreticisi olan Skullzi bir araştırma yaptı ve Sony’nin AI’yı Playstation 5 için derin öğrenme yetenekleriyle kullanabileceğini buldu.

Playstation 5 Oynatıcıya Göre Değişir

Daha önce bahsettiğimiz YouTube içerik üreticisi tarafından keşfedilen bir patent, PlayStation 5 konsolunda derin bir öğrenme sistemine sahip yapay zeka yaratma iddiasında. Bu patent Ekim 2018’de Sony tarafından dosyalandı. Patente göre, yapay zeka oyuncuların nasıl oynadığını, hangi oyunları oynadıklarını ve diğer çeşitli verileri izleyecek ve öğrenecek. Bu eğitimden sonra, konsol kullanıcı arayüzünde müzik çalara göre tanımlanacaktır. Detayları Ps5 çıkış tarihi ile daha da netleşecektir.

Bu patente bakarsak, yapay zeka video oyunlarındaki zorluk seviyesini ve öğreticileri ayarlayabilir. Örneğin, oyuncunun çok yetenekli olduğunu düşünüyorsa, bu yapay zeka otomatik olarak zorluk seviyesini yükseltir ve dersleri tamamen iptal eder. Tabii ki, böyle bir sistemin çalışması için oyun geliştiriciler, oyunlarını bu yapay zekaya göre optimize etmek zorunda kalacaklar.

Sony Yapay Zeka Oyununu Açıyor

Gelecek yıllarda PlayStation 5’i piyasaya sürecek olan Sony, yeni nesil konsolu ile yüksek beklentileri artırdı. Şirket, yeni bir konsol yayınlamadan önce oyun, müzik ve eğlence alanındaki yeni teknolojilerin geliştirilmesinde uzmanlaşmış yapay bir istihbarat departmanı açmaya karar verdi.

Japon teknoloji devi Sony, özellikle PlayStation ile, şirket hayatındaki neredeyse pek çok oyuncu tarafından tanınıyor. Gelecek yılın son çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen PlayStation 5’in yapımcısı olan Sony, yeni nesil oyun konsolunun enfes özellikleriyle hem hayranları hem de oyuncuları etkilemeyi başardı.

Şirket şu anki oyun konsollarından çok daha güçlü olan ve çok çaba gerektiren bir oyun konsolu çıkarmaya hazırlanırken, bazı teknolojik ilerlemeler için çabalıyor. Bugün Sony web sitesinde yayınlanan bir basın bülteninde, oyun, müzik ve eğlence alanında yeni teknolojilerin geliştirilmesinde uzmanlaşmış yapay bir istihbarat departmanı açacağı ortaya çıktı. Alana en az akıllı telefonlar kadar renk katmayı hedefliyor.

Sony, Yapay Zeka Alanındaki Dev Şirketlere Meydan Okumak İstiyor

Şimdi Sony’nin nedeninin yapay zeka alanında önemli ölçüde gelişen ve gelişen karmaşık şirketlerin sorunu olduğuna inanılmaktadır. Microsoft ve Google, yapay zeka alanında kendini kanıtlamış iki şirkettir ve bu iki şirket daha gelişmiş yapay zeka ve bulut oyunları sistemlerine sahiptir. Yeni çıkan Google Stadia ve Microsoft Project xCloud prototipi yapay zeka alanında rakip Sony şirketlerinin örnekleridir.

Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5, çok fazla beklentiye neden oldu, ancak Sony hala kayıp görünüyor. Yeni nesil oyun konsolunun tüm detayları bilinmese de, PS5’te daha önce kullanılmamış olan SSD teknolojisi kullanılacak ve konsola ışın izleme teknolojisine sahip bir AMD grafik kartı takılacak.

Bir Cevap Yaz

furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *