«
  1. Ana sayfa
  2. Kadın
  3. EVDE FÖN NASIL ÇEKİLİR?

EVDE FÖN NASIL ÇEKİLİR?

EVDE FÖN NASIL ÇEKİLİR?

Kadınlar için olduğu kadar erkekler içinde saç insanlığın her döneminde güzellik unsurunun ana tamamlayıcısı olarak görülmüştür. Nesilden nesle, toplumdan topluma değişen saçın güzellik algısının temelini fön oluşturur.

Günümüzde modanın hareketli ve geniş yapısı göz önüne alınırsa ortaya çıkan birçok saç modeli için ihtiyaç duyulan fön çekimi de oldukça kompleks bir hal alarak uzmanlar veya eğitimsiz ellerin yapmakta oldukça güçlük yaşadığı bir makyaj aşamasıdır. Hepimiz hayatımızda fön çekmeye çalışmışızdır. Fakat birkaç küçük dokunuş ile bu işi daha eğlenceli ve profesyonel hale getirebiliriz. Kimimiz kendi saçına fön çekmek yerine kuaföre gitmeyi tercih edebilir. Tabi bir kuaför kadar iyi fön çekmeniz mümkün olmayabilir sizde bundan dolayı kuaföre gitmeyi tercih ediyor olabilirsiniz. Ama evde fön çekmenin çok cazip bir nedeni varki o da tasarruftur. Yani günde bir defa kuaföre gidiyor ve minimum fön ücreti olarak 10 TL ödüyorsanız buda cebinizde ayda 300 TL’nin çıkması anlamına gelir.

Bu paranın cebinizde kalmasını istiyorsanız gelin o zaman Evde Fön Nasıl Çekilir? Bir göz atalım;

  • Öncelikli olarak doğru bir fön çekebilmek için doğru bir fön makinası ve saçınıza uygun tarak tipi seçilmelidir. Seçilecek olan fön makinası saç kurutma makinalarından farklı çalışırlar. Kullanacağınız tarak tipi ise saçınızın uzunluğuna göre ve ısı ile deforme olmayacak tipte bir tarak olmalı.
  • Saçlar yıkanmış olmalıdır. Bu saçın istenen şekli almasını sağlar.
  • Fön makinası saç köklerine tutulmadan fön çekilmelidir.
  • Fönle birlikte saç uçlarına kadar şekillendirilen saçımıza son olarak şekillendiriciyle son dokunuşlar yapılır ve hazırsınız.
Bir Cevap Yaz

furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorumlar

  1. gaziemir vestel servisi

    İlk zamanlarda zorlanılsada birkaç deneme ile insan alışıyor