«
  1. Ana sayfa
  2. Teknoloji
  3. Chrome Videolarda Siyah Ekran Sorunu Çözümü

Chrome Videolarda Siyah Ekran Sorunu Çözümü

En çok kullanılan internet tarayıcısı olan Google Chrome, ülkemizin dışında dünya genelinde de oldukça popülerdir. Fakat popüler olması ve çok faza kullanılması, bu tarayıcıda sorun yaşanmayacağı anlamına gelmiyor. Google Chrome kullanıcıları zaman zaman çeşitli sorunlarla karşılaşabiliyorlar. Bu sorunlar arasında en sık rastlananlardan biri; Chrome videolarda siyah ekran sorunu oluşmasıdır.

Google Chrome Siyah Ekran Sorunu

Google Chrome’da video izlemeye çalışırken oluşan siyah ekran problemi, kullanıcıların oldukça fazla canını sıkan, pek çok kullanıcının da çözüm bulamadığı bir problem… Bu problem kimi zaman youtube’ da kimi zaman başka sitelerde video izlerken, yarım bırakılan bir diziye devam etmek isterken veya şarkı dinlerken oluşabiliyor. Birden bire ekranın simsiyah olup, izlenen videonun kesilmesi şeklinde meydana gelen Chrome videolarda siyah ekran sorunu çözümü aslında çok kolay.

Problemin Çözümü

Chrome üzerinde herhangi bir siteye giriş yaparak video izlerken siyah ekran sorunu yaşandığında bu sorunun çözümü oldukça kolaydır. Bunun için öncelikle Google Chrome tarayıcısını başlatmak gerekli. Tarayıcıyı açtıktan sonra sağ üst kısmında yer alan üç nokta simgesine tıklamalısınız.

  • Buraya tıkladığınızda açılan menüden “Ayarlar” menüsüne girin.

  • Ayarlar kısmına giriş yaptığınızda sayfayı kaydırarak en alta gelin. Bu kısımda “gelişmiş” yazısını göreceksiniz. “gelişmiş” yazısına tıklayın. Tıklamayla birlikte sayfa uzayacaktır.

  • Yine kaydırma işlemi yaparak sayfanın sonuna kadar gelin. Burada “sistem” yazısını göreceksiniz. Bu yazının altında ise “kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan” yazısını göreceksiniz. Bu kısmı kapalı konuma getirmeniz gerekiyor. Burayı kapattıktan sonra Google chrome tarayıcınızı kapatıp yeniden başlatın.

  • Chrome videolarda siyah ekran sorunu çözümü bu şekilde tamamlanmış olacaktır.

Problem çözüldüğü için bundan sonraki video izlemelerinde siyah ekran problemi ile karşılaşmazsınız.

 

Bir Cevap Yaz

furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *