«
  1. Ana sayfa
  2. Finans
  3. Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?

Kredi kartı kullanıcıların bildiği konulardan biride hesap kesim tarihi olmuştur. Kredi kartı vasıtasıyla yapmakta olduğunuz alışverişin ay içinde belli bir günde toplanıp hesap kesim tarihini değiştirme imkanınız bulunmakta. Kredi notu için önemli olan koşullardan biri de hesap kesim tarihi nasıl değişir sorusunun cevabıdır.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Ayarlanır?

Kredi kartı ödemeleriniz geldiğinde alacağınız maaşa göre daha düzenli bir şekilde ödeme ayarlayabilirsiniz. Kredi kartının hesap kesim tarihini ayarlamak için önce kendi ödeme planınıza göre hareket etmelisiniz. Örnek verecek olursak, kredi kartınızın hesap tarihi 15 i olarak belirlediniz. Çünkü geliriniz ayın ilk haftası bittiğinde olarak farzediyoruz. Ancak iş değişimi gibi bir durum yaşandığında kredi kartınızın hesap kesim tarihini değiştirmek sizin yararınıza olacaktır. Kredi kartınızın hesap kesin tarihini belirledikten sonrasında on gün içerisinde belirlenen borç tutarınızı ödemelisiniz. Eğer ayın ilk günü maaşınız yatıyorsa kredi kartınızı da bu tarihlere yakın yaparsanız on gün içerisinde ödeme yapmak sizin için çok daha kolay olacaktır.

Kredi Kartının Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?

Kredi kartınızın hesap kesim tarihinizi online olarak bankanızın internet sitesi üzerinden değiştirebilirsiniz. İnternet bankacılığı üzerinden hesap kesim tarihin düzenle kısmına giriş yaparak kendiniz değiştirebilirsiniz. İsterseniz de telefon üzerinden müşteri hizmetlerini arayarak ya da bankanızın şubelerine giderek ta hesap kesin tarihini değiştirmeniz mümkün. Ancak unutmamalısınız ki, bankalar bir sene içinde en fazla üç kez hesap kesim ücreti değiştirme imkanı sunmakta. Eğer çalışmış olduğunuz bankalar da size bu seçeneği sunuyorsa hesap kesim tarihini çok daha iyi bir şekilde belirlemelisiniz.

Hesap Kesim Tarihini Değiştirmek Ne Açından Önemlidir?

Yeni kredi başvurunda bulunmak isterseniz kredi notu en önemlii faktörlerden biridir. Decam eden bir kredi borcunuz bulunuyorsa ve düzenli ödeyip ödemediğiniz konusunda ödemede gecikmeler yapıyor iseniz kredi başvurusunda da olumsuz yanıt alma ihtimaliniz yüksek. Bu nedenle hesap kesim tarihinizi gelir durumunuz ve maaş takvimine göre belirlemeniz en iyisi olacaktır.

Bir Cevap Yaz

furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *