«
  1. Ana sayfa
  2. Genel
  3. Dekoratif ahşap duvar çıtaları

Dekoratif ahşap duvar çıtaları

Dekoratif ahşap duvar çıtaları

Ahşap seviyorsun fakat hayatının en özel yerini bu dekoratif ürünlerle süslemiyor musun? Dekoratif ahşap duvar çıtaları sayesinde yenilenen evini hayal et. Şüphesiz evimizin en güzel alanlarından birisi merdiven boşlukları, oraya yapılacak ufak dokunuşlar sayesinde her baktığınızda daha göz alıcı bir atmosfer oluşacak. Sudan ve nemden etkilenmeyen ahşap duvar çıtası modeli veya poliüretan çeşidi ile neden banyonuza el atmıyorsunuz. Duvarınızın eninden ikiye ayrılacak şekilde ayırarak üst kısım ve alt kısım farklı renklerde kullanabilirsiniz. Alt kısma veya üst kısma duvar kağıdı uygulayarak farklı görüntüler ortaya çıkarabilirsiniz. Bu şekilde banyonu eskisinden daha alımlı olacaktır.

Dekoratif köpük çıta

Poliüretan malzemesi ile kıyaslandığında oldukça zayıf kalmasına rağmen aynı işlevi görüyorlar. Dekoratif köpük çıta ile poliüretan çıta aralarında oldukça fark var. Poliüretan ürününe göre kırılma, ezilme ve göçme problemleri olabilir. Alacağı darbelere karşı dayanıklılığı zayıftır. Sert cisimle vurulması sonucu zarar görür ve boyanması biraz daha zordur. Nem ve küf kapma olasılığı vardır fakat 7 ila 10 yıllık süre boyunca suya maruz kalması bu sorunları yaşatır. Artı yönleri ise ahşap ve poliüretan ürünlerinden daha hafif ve duvardan sökülmesi epey uğraştırır. Konumlandırması kolay ve estetik yapıya sahip olduğundan her alana eğilip bükülebilir. Fakat fazla zorlanması durumunda kırılmalar meydana gelecektir. Bu yüzden köpük çıtaların fazla hassas olması nedeniyle daha sağlam monte edilmesi gerekiyor.

Poliüretan dekoratif çıta

Poliüretan dekoratif çıta ile farklı ambiyans oluşturmaya başlamalısın. Ezilme, kırılma ve göçme sorunu yoktur. Zamanla açılma, duvardan ayrılma ve şişme yapmaz. Kullanışlı ve zamanla eskime göstermediğinden ötürü tercih ediliyor. Duvar yapınıza göre her türlü esnekliği sağlayacaktır. Salon, yatak odası ve banyo gibi mecralarda sıklıkla kullanılma sebebi kullanım sürekliliği olan odalardır. Özellikle banyoda sürekli su ve buhar bulunduğu için ürünün çabuk küflenen ve nem kapan türden olmaması gerekmektedir. Aksi halde yapılan emekler boşa gidebilir ve zamanla üründe sorunlar oluşabilir. Bundan ötürü poliüretan tercihen banyoların en çok kullanılan çıta modellerindendir. Fiyat ve modeller hakkında detaylı bilgileri iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *