«
  1. Ana sayfa
  2. Finans
  3. Kredi Borcundan Hapse Girilir Mi?

Kredi Borcundan Hapse Girilir Mi?

Kredi Borcundan Hapse Girilir Mi?

Kredi kartı borcu yurtiçinde ya da yurtdışında binlerce kişinin borca girmesine olanak sağlamaktadır. Maalesef ki düzenli ödenmeyen ve hesaplanarak yapılmayan alışverişler büyük zarara neden olmaktadır. Kredi kartlarının asgari tutarı ödenmeyince belli bir dönem sonrasında kişilerin kredi kartları tamamen kapatılabilmektedir. Bankaya göre değişen günlük işlem faizi de yüklenmektedir. Günlük faizle ödenmeyen borç tutarı gün geçtikçe iki katına kadar çıkabilir. Bu gibi durumla karşı karşıya kalan tüketiciler oldukça zorluk çekebilmektedirler. Bu yazımızda kredi kartı borcunun yasal takip sürecinden bahsedeceğiz.

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Kredi kartı asgari tutarı ödenmezse kredi kartınız kısa süreli kullanıma kapatılır. Size verilen süre içerisinde eğer bu kredi kartınızın bütün borcu ödenmez ise kredi kartınızın tamamen kapatılması ile karşı karşıya kalınmaktadır. Günümüzde kredi çekerek bir şeyler sahibi olmak çok önemlidir. Ev ya da araba ya da ihtiyaç kredisi çekerek bu bahsettiğimiz hayatımız için oldukça büyük bir öneme sahip olan ürünleri alabilir. Ama basit bir kredi kartı ödemesi geciktirmekten dolayı kredibilite düşmektedir. Kredi notunuz düştükçe kredi çekmeniz ve çekeceğiniz kredinin limiti de düşmektedir. Peki ya kredi kartı yüzünden hapis cezası ile karşılaşma ihtimaliniz var mı?

Kredi Kartı Borcu Yüzünden Hapis Cezası Çekilir Mi?

Size bu noktada güzel haberlerimiz var. Yasal süreç içerisinde kredi kartı borcu yüzünden hapis cezası borcu ile karşılaşmanız imkansızdır. Sadece 90 günlük süre çok önemlidir. Bu 90 günlük süre içerisinde banka sizden herhangi bir ödeme almazsa ya da sizinle irtibata geçemezse, sizlerin borcunu avukata yönlendirecektir. Avukatın işin içerisine girmesi demek borcunuzun da artması demektir. Ayrıca bu 90 günlük sürenin haricinde, bazı bankalar 60 gün ile sınırlandırmaktadır.

Kredi Kartı Borcu Ödeme İçin Bir Seçenek

Kredi kartı ödemesinde zorluk çekiyorsanız, mutlaka bankanızla iletişime geçmelisiniz. Bankanız bu gibi durumlarda sizlere kolaylık sağlayarak taksit imkanı sunmaktadır. Kredi kartı borcunuzu taksitle yapılandırabilir ve borcunuzu rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Taksit ve yapılandırma imkanlarının ayrıntıları için bankanızla görüşmeyi unutmayınız.

Bir Cevap Yaz

furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *