«
  1. Ana sayfa
  2. Kadın
  3. Cinsel Hayatı Renklendirmenin Yolları

Cinsel Hayatı Renklendirmenin Yolları

Cinselliğin ikili ilişkilerin kilit noktası olduğunu söylemeye gerek duymuyoruz. Karşı tarafın memnun olacağı bir ilişki anlayışının size de mutluluk katacağından emin olabilirsiniz. Bu uzun süreli bir ilişki için altın anahtar olmakla beraber daha keyifli bir yaşam için de önemli bir faktördür.

Genellikle çiftlerin en büyük sorunu belli bir süre sonra durma noktasına gelen cinsel hayatlarıdır. Yine karşı tarafın isteksiz tavırları ve cinsellikten soğumuş gibi görünmesi bir diğer taraf için yıkıcı bir etkiye dönüşebilir. Psikolojik olarak bu durumun üstesinden gelmek için birkaç ipucu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Cinselliği Doyasıya Yaşamak İçin Neler Yapılabilir?

Cinselliğe renk katmak için herkesin mutlaka bilmesi gereken bazı önerilerden söz etmek gerekiyor. Aksi halde ilişki sıklığı düşeceği gibi alınan keyif ve hazzın çekiciliği de kalmayabilir.

  • Sınırlı Bir Cinsellik Anlayışından Uzaklaşın

Herhangi bir ön sevişme isteğini veya bir pozisyonu kati kurallarla geri çevirmek olumlu sonuçlar doğurmaz. Eğer partneriniz oral seksten hoşlanıyorsa bunu ona yaşatma konusunda geri durmayın. Aynı şekilde siz de yaşayın ve aynı zevki paylaşabileceğiniz yeni maceralara atılın.

  • Tahrik Duygusu En Önemli Unsur

Tahrik olmak veya tahrik etmek seksin kıvılcımları arasında yer alıyor. Bu bağlamda partnerinizi tahrik etmenin yollarını aramaya devam edin. Erkekler için genellikle tayt, mini şort ya da etek boyu bunun için idealdir. Kadınlarda ise daha çok davranışsal olarak dokunuş veya ufak öpücükler tahrik sınırlarını zorlayabilir.

  • Farklı Görüşlerinizi Belirtmekten Çekinmeyin

Seks hayatınızda yolunda gitmeyen bir şey olduğunu düşünüyorsanız bunu paylaşmanız gereken tek kişi partnerinizdir. Eğer partnerinizin erken boşaldığını düşünüyorsanız bunu onunla paylaşarak birlikte çözüm arayın. Başkasıyla paylaşmanız sorunu çözmeyecektir. Erkeklerin ise yukarıda da bahsedildiği gibi çeşitli istekleri net olarak partnerlerine belirtmekten çekinmemeleri gerekiyor.

  • Cinsellik ve Diyalog

İlişki süresince düz bir mantıkla tek bir şeye yoğunlaşmayın. Partnerinizle sohbet etmeye devam edin. Farklı mekanlarda farklı şekillerde birliktelikler yaşayın. Tüm bu duyguları yaşarken birbirinizle diyalog kurmaya devam edin. İlişkinizin alevinin hiç sönmemesi ve her zaman doruk noktada keyif almak için bu önemli bir faktördür.

Bir Cevap Yaz

furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *