«
  1. Ana sayfa
  2. Finans
  3. Vatan Bilgisayar Odeabank Kredi ile Telefon Satın Almak

Vatan Bilgisayar Odeabank Kredi ile Telefon Satın Almak

Vatan Bilgisayar Odeabank Kredi

Teknolojik ürünleri takip eden kullanıcıların aşina olduğu üzere 1 Şubat 2014 tarihinden itibaren cep telefonlarını kredi kartına taksitle almak yasaktır. Haliyle cep telefonu ihtiyacını karşılamak isteyen insanların bu taksit imkanından faydalanamamasını gören bankalar, kredi sistemini geliştirerek taksit yasağına bir çözüm bulmuşlardır.
Yüzde 2-3 gibi düşük oranlarda vade farkıyla kullanıcıların istedikleri telefonu alması mümkün hale gelmiştir.

Kredi İle Telefon Satın Almak

Türkiye’de bolca şubesi bulunan Vatan Bilgisayar, Odeabank işbirliği ile kredi yoluyla müşterilerine telefon sahibi olma imkanız sunmaktadır. Tek yapmanız gereken, kredi onayını aldıktan sonra bir Vatan Bilgisayar mağazasında kasaya istediğiniz ürünle beraber gitmek. Kredi ile telefonunuzu aldıktan sonra ödeme safhasında Odeabank ATM’ler ve IBAN hesapları devreye girmektedir. Ödemelerinizi bu iki şıktan biriyle gerçekleştirip kredinizi ödeyebilirsiniz.

Kredi İle Telefon Almak İçin Şartlar

Elbette bu kredi hizmetini kullanabilmeniz için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmekte. SMS yoluyla başvuru yaptığınız bu hizmette, Odeabank telefon kredisi vereceği müşteriyi dikkatlice seçmektedir. Şartlardan en mühimi aktif bir SGK kaydınızın bulunması. Eğer SGK kaydınız yoksa, banka akıllı telefon kredisi kullandırmamaktadır.
Bu hizmete başvurmak için diğer gerekli belgeler ve şartlar şu şekildedir:

-Gelir Belgesi. Maaş bordronuz veya emekli maaşınızın alındığını gösteren belge.
– SGK Kaydı. Banka sigortanız olmasını şart koşmaktadır.
– Kredi Notu. Eğer kredi puanınız düşükse ve ödemelerinizi düzenli olarak yapmıyorsanız kredi başvurunuzun olumsuz değerlendirilmesi yüksek bir ihtimaldir.

Ne Kadarlık Kredi Kullanabilirim ?

Akıllı telefon almak için başvuracağınız bu kredi aslında bir tür ihtiyaç kredisidir. Diğer bütün bankalar gibi Odeabank da 48 aya kadar vade imkanı ile bu hizmeti sunmaktadır. Vatan Bilgisayar’dan bir telefon almak için 5-10 bin TL aralığında bir Odeabank kredisi kullanmanız mümkündür. Herhangi bir dosya masrafı olmayan bu kredide banka yüzde 3,9 oranında bir vade farkı almaktadır.
Bunun yanında telefonun fiyatının belli bir kısmını nakit verip kalanı için kredi kullanmanız da mümkündür. Yapmanız gereken şey, SMS ile başvurunuzu yaparken kredi kullanmak istediğiniz miktarı ona göre belirtmek olacaktır. Unutmamalısınız ki, en az 600 TL için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *