«
  1. Ana sayfa
  2. Kadın
  3. Oje Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oje Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oje sürmek çoğu zaman dışarıdan bakıldığında erkekler tarafından dahi kolay bir uygulama olarak düşünülmektedir. Fakat oje sürmek ve bunu gerçekten hakkını vererek yapıyor olmak kesinlikle dışarıdan gözüktüğü kadar kolay değildir. Bizler bu yazımızda oje sürmek sonrasında beklentilerinizin tam anlamıyla karşılanması amacıyla oje sürerken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler vereceğiz.

Oje Sürerken Baz Kullanımı

Tırnakların boyanması esnasında tercih edilmesi gereken üç fırça darbesidir. Kişi öncelikle fırçayı oje şişesine batırmalı ve çıkardıktan sonra ojeyi tırnağın uç kısımlarına sürmelidir. Sürülen ojenin dağılmasını sağlamaktansa dağılma işlemini ojenin kendisinin yapmasının sağlanması gerekmektedir. Oje sürerken fırçanın amacı ojeye yol göstermek olmalıdır. Sonrasında tırnağın dibinden fırçayı sağa, sola ve ortaya doğru hareket ettirebilirsiniz.

Oje sürerken daha fazla zaman gerekiyor olsa da baz kullanımı tercih edilmelidir. Baz kullanımı tırnakların renginin değişmesinin önüne geçeceği gibi ojelerin daha uzun süre dayanıklı olmasını da sağlamaktadır. Oje sürerken rahatsız edici detaylardan birisi tırnakların dışına taşıyor olduğu zamanlardır. Bunu ortadan kaldırmak için kenarların temizlenmesi esnasında dikkatli olunması gerekmektedir. Bunun için eski ruj fırçalarından yararlanabilirsiniz. Eski ruj fırçanızı asetona batırarak tırnak çevresini temizleyebilirsiniz.

Oje Sürerken Renk Seçimi

Oje sürerken tercih edilecek renklerin seçimi de önemsenmelidir. Örneğin beyaz renk oje kadınlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Bu noktada tercih edilecek ojenin kaygan ve kalın olmasına dikkat edilmelidir. Oje seçimi yaparken fırçasını kullanarak kapağın altına bir miktar sürüp test edebilirsiniz. İnce katmanlı bir ojenin yeterince pigment içermiyor olduğundan bahsedebiliriz.

Tırnaklardaki suyun emilmesine neden olduğundan tırnaklarda kuruma oluşturması ihtimali nedeniyle oje kurutuculardan uzak durulması gerekmektedir. Oje sürerken tırnakların yeni yapılmış gibi bir görüntüsünün olması da önemlidir. Bunun için tırnak eti yağı kullanımı uygundur. Kullanıldığı anda tırnakların nem kazanmasına yardımcı olan ürünü oje sürdükten sonra tercih edebilirsiniz. Yağın kayganlık sağlaması nedeniyle tırnakların yanlışlıklar bir yere sürtülmesi durumunda oluşabilecek bozulmaların da önüne geçmektedir.

Ojenin kuruması noktasında vakit kaybı yaşamak istemiyorsanız ellerinizi, parmak uçlarınızı soğuk suyun altına tutabilirsiniz. Bu sürecin daha hızlı ilerlemesine imkân tanıyacaktır. Son dönemin trendleri arasında yer alan neon ojelerin daha parlak olmasını istiyorsanız da uygulayabileceğiniz teknikler bulunmaktadır. Neon ojelerin daha parlak gözükmesi için tırnaklara beyaz veya nude tonlarda oje sürmeyi tercih edebilirsiniz. Neon ojelerin daha ince katmanlı oldukları bilinmektedir. Bu sayede daha ince katmanlı ojeler daha kalın gözükecektir.

Bir Cevap Yaz

furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *