«
  1. Ana sayfa
  2. Sağlık
  3. Evde Tırnak Bakımı Nasıl Sonuçlar Verir?

Evde Tırnak Bakımı Nasıl Sonuçlar Verir?

Tırnak bakımı için düzenli olmanın faydalı bir yöntem olduğunu unutmamalıyız. Ancak her zaman manikür ve pedikür için vakit ayıramayabiliriz. Bu hem maddi olarak hem de hayatın temposundan ötürü bize bir engel teşkil edebilir. Hatta erkekler için dışarıda manikür veya pedikür yaptırma alışkanlığı yok denecek kadar azdır.

Bu bağlamda evde tırnak bakımı ve incelikleri konusunda bir rehbere ihtiyaç duyabilirsiniz. Özellikle evde manikür yapmak çok daha sık yapılan bir işlemdir. Fakat pedikür hakkında daha az detay bilinir. Size her iki koşulda da harika tırnaklara sahip olmanın sırlarını aktaracağız.

Evde Manikür Tavsiyeleri

Öncelikle evde manikür teknikleri için ilk önceliğiniz parmaklarınızın uygun seviyeye gelmesi olmalıdır. Ilık bir suyun içerisine lavanta yağı ya da manikür için üretilmiş çeşitli kozmetik ürünleri ekleyerek parmaklarınızı batırın. En az 10 dakika kadar bekledikten sonra yumuşamış olan parmak derileri ile uğraşma vakti gelmiştir.

Yine önceliği tırnak kesimi ve törpüyle istediğiniz şekli vermeye ayırabilirsiniz. Ardından ise tırnak altında biriken deri kalıntılarını dibe doğru ittirmek ve estetik açıdan düzeltmek ya da kesmek size kalıyor.

Ellerinizi güzelce yıkadıktan hemen sonra tırnak yağı gibi ürünlerle beslemeyi ihmal etmeyin. Yapılan manikür için kalıcılık bu adımlardan geçer. Ayrıca nemlendirici kremlerle ellerinizin bakımını tamamladığınızda hem parmaklarınız hem de tırnaklarınız net bir görünüme sahip olacaktır. Dilediğiniz renk bir ojeyi ya da tırnak koruyucusunu kişisel zevkinize göre uyguladıktan sonra işlemi sonlandırabilirsiniz.

Evde Pedikür Tavsiyeleri

Evde pedikür nasıl yapılır diye merak edenler için öncelikle süreci değerlendirelim. Banyodan çıktıktan hemen sonra yapmanız sizin için önemli bir handikap olacaktır. Ölü derinin yumuşamış ve ayağınızın temizlenmiş olması önemli. Ojelerinizi temizleyip ayaklarınızı güzelce yıkadıktan sonra ilk adım tırnaklar olacaktır. Tırnaklarınızı keserek törpüyle düzeltmeyi ihmal etmeyin.

Birçok kadının atladığı en önemli nokta ise tırnaklar kadar alınması gereken ufak et parçalarıdır. Bunları geriye yatırarak derin olmamak kaydıyla et makasınızı kullanarak alabilirsiniz. Fakat manikür yapan her kadın bu derileri kesmez. Burada tercih size kalıyor. Ayaklarınızın durumuna bağlı olarak belli bir süre hafif ılık suda bekletebilir, suya pedikür için uygun ürünler ilave edebilirsiniz.

Sonraki adım ise tamamıyla yumuşamış olan topuk ve ayak altı derilerini yok etmekten geçer. Ayaklarınızı güzelce kolonya ile sterilize ederek durulayın ve oje ya da koruyucu sürmeye başlayın. Evde pedikür işlemini tamamlayarak harika ayaklara sahip olmak sadece bu işlemlerden geçiyor.

Bir Cevap Yaz

furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *