«
  1. Ana sayfa
  2. Hastalıklar
  3. Sinüzit’ i Engelleme Yolları

Sinüzit’ i Engelleme Yolları

Kişinin burun, alın, göz ve şakak çevresindeki içi hava dolu boşluklara sinüzit denmektedir. Nitekim bu boşlukların iltihaplanması sonucunda meydana gelen akıntı ve şiddetli ağrılar, günlük hayatlarımızın zorlaşmasına sebebiyet vermektedir.

Sinüzit Kimlerde Çıkar

Başta astım hastaları olmak üzere solunum konusunda çeşitli aksaklıklar yaşayan, soğuk algınlığı ve nezle gibi hastalıklara sıklıkla yakalanan ve alerji hastalıkları olan pek çok kişide sinüzit belirtileri görülmektedir. Bu belirtiler dahilinde, sinüzit’ i engelleme yolları açısından da sizlere pek çok seçenek sunulmaktadır.

Sinüzit’ i engelleme yolları olarak ilk önce saçlarınızı mümkün oldukça ıslak tutmamaya özen göstermek gerekir. Nitekim neli saçlar bu hastalığı en fazla tetikleyen etkendir. Diğer önemli yöntemler ise;

Anitbiyotik kullanımı

Antialerjik ilaçla tedavi

Sıcak ve soğuk mekan değişimi esnasında yüz yapısının korunması

Klima ve vantilatör gibi iklimlendirme araçlarından uzak durulması

gibi yöntemler sinüzit hastalığının oluşmasını engellemektedir. Tüm bunların dışında diş ve diş etlerinde de keskin ağrılara sebebiyet veren sinüzit, tuzlu su ve ilaçlı suyla yapacağınız gargara yöntemleriyle hakimiyet altına alınabilir.

Bir Cevap Yaz

furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *