«
  1. Ana sayfa
  2. Sağlık
  3. Alerji Hastalıklarının Belirtileri

Alerji Hastalıklarının Belirtileri

Kişinin bağışıklık sisteminin alerjenlere vermiş olduğu reaksiyonlara alerji denmektedir. Öyle ki en umulmadık bir ürünün dahi vücut üzerinde yaratmış olduğu etkiler, kişiyi bu tarz alerjik durumlar açısından bir takım önlemler almaya sevk etmiştir.

Alerji Belirtileri Nelerdir?

Alerji hastalıklarının belirtileri pek çok açıdan çeşitlilik gösterebilmektedir. Lakin, bu belirtileri genel bir çizgide toplayacak olursak aşağıda ki maddeleri dikkate alabiliriz.

Besin Alerjileri Belirtileri: Genel anlamda bu belirtiler kişinin her yaşında oluşabilecek türdendir. Besin alerji ile vücutta cilt semptonları oluşmaktadır. Bu semptomlar dahilinde de, kişi kaşınma, şişkinlik, ishal, kusma, mide ağrısı, nefes darlığı, hapşırma, baş dönmesi ve burun akıntısı gibi pek çok reaksiyonlar göstermektedir.

Atopik Dermatit Belirtileri: Bu belirtiler genellikle kaşınma türü odaklıdır. Vücudunun belli başlı bölgelerinde boy gösteren bu kaşıntılar, kızarıklık ve yaralara sebebiyet olmaktadır.

Astım Belirtileri: Solunum kuruluğu ve solunum yetmezliği yaşayan pek çok astım hastasının alerjik yollardan belli başlı ürün ve gıda malzemelerine karşı tepkisiz kalma durumlarıdır.

Nezle Belirtileri: Hapşırma, burun akıntısı, göz kaşınması ve burun tıkanıklığına neden olmaktadır.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz alerji hastalıklarının belirtilerini yaşadığınız andan itibaren, uzman bir doktora danışarak, bu tarz alerjik sıkıntıların önüne en baştan geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *