«
  1. Ana sayfa
  2. Teknoloji
  3. Dünya Finans Sisteminde Bir Yenilik – Digital Ticks

Dünya Finans Sisteminde Bir Yenilik – Digital Ticks

Dünya Finans Sisteminde Bir Yenilik – Digital Ticks

Yeni Dünya’nın yeni finans sistemi artık kripto para üzerine dönmeye başladı. Bu durumu eski yazılarımızda net bir şekilde anlatmıştık. 2012-2013 sonrası gelişen dünyadaki para birimleri yeni dönemde ki dengelerin elektronik ticaretten yana kayacağının açık bir göstergesiydi. Bu dönemde yapılan ticaretler ve satın almalar genellikle internet ortamındaki dijital paralar ile yapılmaya başlanmıştı. Tabii ki değişen dünyada paranın da değişeceği ön görülemeyen bir gerçek değildi. Ancak bununla beraber herkesin gözünden kaçırdığı konu paranın değişmesiyle beraber, paraya yön veren borsa ve finans sistemlerinin de kendi içinde ciddi değişikliklere gideceği ve bu sistemin artık yeni stratejilere bütünleşmiş bir halde olması gerekliliğini birçok ekonomist ve yatırımcı ciddi şekilde düşünmeye başlamıştı. İşte Digital Ticks denilen sistem yeni ve değişen dünyaya uyum sağlayan yeni bir borsa sistemi olarak hayatımıza girdi. Paranın kendini ve tarihini yenilediği bu devirde paralel olarak borsa da kendini kâğıt yapıdan çıkarıp, dijital yapıya sokmaya başladı.

Şimdi Digital Ticks sistemini kısaca bir inceleyelim. Bu sistemin en önemli fonksiyonlarını şöyle bir özetleyecek olursak; Kripto-Kripto Döviz Ticareti, Emtia-Kripto Para Ticareti, Spot Ürün Ticareti, Vadeli Alım Satım, Algoritma Tabanlı Yüksek Frekanslı Ticaret, Âdem-i Merkeziyetçi Doğal Kaynak Ticareti. Bütün bu ticaret sistemlerinin hepsini anlatmak oldukça zaman alacağı için detaylı anlatımlarla kafanızı karıştırmak istemiyoruz. Kısa bir şekilde hepsini sizlere anlatmaya çalışacağız. Öncelikle kripto – döviz ticaretinden başlayalım. Bu belki de kripto paraların en önemli ticaret alanlarından birisi haline gelmiştir. Kripto para alıp veya satıp, dövize çevirebilme veya döviz alabilme anlık yapılan bir borsa işlemi değildi. En azından Digital Ticks sistemi gelene kadar. Ancak bu sanal borsa sistemi ile kripto paralar üzerinden anlık döviz alım ve satım işleminin yapılabilir olması tek başına önemli bir konu arz etmiyordu. Ancak tek bir fark ile. Eğer ki bu alım ve satım işlemi gün, saat, tarih fark etmeksizin yapılan bir işlem olursa işte o zaman işler tamamıyla değişiyor.

Bu kısaca şöyle anlatalım; Dünya üzerinde çıkacak herhangi bir kriz, savaş veya iç karışıklıkta direk veya dolaylı yoldan etkilenecek döviz kurlarının anlık değiş tokuş işlemleri ciddi kazançlar getirmektedir. Örneğin bir devlet ekonomik olarak battığı vakit, o devletin para birimi mutlak suretle düşecektir. Ancak devletin konumu ve stratejik noktaları eğer ki ticaret anlamında çok kar getiriyor ise, işte Digital Ticks sistemi anlık kripto – döviz işlemleri ile bu ülkelerin para sahiplerinin eline geçmesine olanak tanıyacak. Yani kısa bir deyim ile ekonomik operasyonlar artık daha etkili ve sonuç odaklı olacaktır. Buda demek olacak ki, yeniçağda eksi kafa ile düşünen herkes bu sistemin öğüttüğü bir çöpten ibaret olacak. Ayrıca Digital Ticks sistemi dolar üzerinden sisteme girenlere alım ve satımlarda yüksek indirimler sağlayacağını vaad ediyor. Bu alım satımlarda dolar temelli sistemde kalanlara; İlk yıllarında %50 gibi bir indirim yaparken, beşinci yıllarında % 10 gibi bir rakama düşüyor. Yani sisteme ne kadar çok döviz ile giren olursa, ilk yılında her şeyi yarı fiyatına alabilecek.

Böyle bir piyasa anlayışın da, isteyen istediği türde gayrimenkulü, doğal kaynakları, değer madenleri, hatta daha büyük yatırım araçlarını önemli ölçüde indirim ile alacaktır. Ayrıca Digital Ticks sistemi, çok cüzi bir rakam ile sisteme Token ücreti ile girmeyi hedeflemektedir. Örnek verecek olursak şuan ki durum 1 TOKEN yaklaşık olarak 0.35 ile 0.70 USD gibi bir rakama tekabül etmekte. Satış zamanlarının 15 Nisan ile 15 Mayıs arasında bu ücret üzerinden alım ve satım yapılacağı ayrıca 50 milyon TOKEN gibi bir satışın beklendiği söyleniyor. Tabii ki yapılan açıklamalarda bu satışlar bittikten sonra TOKEN satışlarının olmayacağı ve sistemin daha fazla TOKEN satışı yapmayacağı söyleniyor. Aslında bir nevi doğru bir karar. Çünkü Digital Ticks sistemi genel olarak yavaş ama kararlı bir büyüme göstermek istiyor. Buradaki amaç ise ticaretin yavaş yavaş seviye atlaması ve bir anda yığılacak milyarlarca dolarlık TOKEN üzerinden sistemin çökmemesini sağlamak. Ancak bu ne kadar etkili olur kimse bilmiyor.

Bir Cevap Yaz

furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *