19. Memleketler arası Sürdürülebilir Güç Teknolojileri Konferansı Haliç Üniversitesi’nin konut sahipliğinde gerçekleşecek

Nottingham Üniversitesi ve Dünya Sürdürülebilir Güç Teknolojileri Topluluğu (WSSET) işbirliğiyle 19. Milletlerarası Sürdürülebilir Güç Teknolojileri Konferansı (SET2022 – The 19th International Conference on Sustainable Energy Technologies), 16-18 Ağustos tarihleri ortasında Haliç Üniversitesi’nin 5. Levent Kampüsü’ndeki oditoryumda gerçekleştirilecek. Konferansın başkanlığını, güç teknolojileri alanında dünyaca ünlü bilim insanları ortasında gösterilen İngiliz bilim insanı Prof. Dr. Saffa RIFFAT ve Haliç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zafer UTLU yapacak.

Bugüne kadar 60 ülkeden 765 muharrir ve 400’ün üzerinde bildiriye bünyesinde yer veren “SET2022”, sürdürülebilir güç teknolojileri ana teması içinde; güç üretimi, verimli kullanımı, güç gereçleri, güç depolama, çevresel tesir, güç dönüşümü ve güç güvenliği üzere mevzu ve uygulamaları kapsayan ve 19’uncusu yapılacak olan milletlerarası bir bilimsel konferans olarak kabul ediliyor.

Geçtiğimiz yıllarda Birleşik Krallık, İtalya, Almanya, Kanada ve Çin üzere çeşitli ülkelerin mesken sahipliğinde yapılan “SET2022”; sürdürülebilir güç teknolojilerinin kalkınmaya tesiri, güç ve etraf güvenliği konusunda günümüzde ve gelecek yıllarda karşılaşılacak sorunların ve kıymetli görülen noktaların tartışılması, bilimsel ve teknolojik yeniliklerin sunulması ve bunlarla ilgili gerekli adımların atılmasını amaçlıyor. Bilim insanlarının, uzmanların, akademisyenlerin ve uygulayıcıların sürdürülebilir güç teknolojileri ve kaynakları ile ilgili makul çalışma alanlarında elde edilen bilimsel sonuçları, yeni bulguları ve tecrübeleri sunacakları kıymetli bir toplantı olan 19. Memleketler arası Sürdürülebilir Güç Teknolojileri Konferansı, önde gelen bilim insanları, araştırmacılar, farklı sanayilerden uzmanlar ve 60’tan fazla ülkenin üniversitelerinden gelecek iştirakçiler ile bir defa daha kıymetli bir çalışmaya imza atacak.

“SET2022” üzere esaslı bir tertibin Haliç Üniversitesi’nde düzenlenecek olması, Türkiye’nin sürdürülebilir güç teknolojileri alanındaki misyonunu güçlendirirken, birebir vakitte bu alandaki akademik ve bilimsel çalışmalara verilen takviyenin de göstergesi olacak. Ayrıyeten pandemi sonrası bu türlü büyük bir kongrenin yüz yüze yapılacak olması, Türkiye’nin memleketler arası alandaki bilimsel görünürlüğüne ve kongre turizmine de büyük katkı sağlayacak.

“SET2022” ile ilgili ayrıntılı bilgi ve konferans programı için set2022.org, https://halic.edu.tr/tr ve toplumsal medya hesapları ziyaret edilebilir:

www.instagram.com/istanbulset2…

https://www.instagram.com/hali… twitter.com/IstanbulSET2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.